HD2 Wymiana procesora QSD8250

QSD8250_ic

Od dłuższego czasu spora część użytkowników urządzeń HTC wyposażonych w procesor QSD8250 produkcji Qualcomma zmaga się z problemem ciągłych resetów swoich urządzeń. Objaw ten najczęściej występuje w modelu HD2 (Leo), lecz właściciele popularnych HTC Desire oraz HTC Trophy 7  coraz częściej skarżą się na tą przypadłość.
Snapdragon taktowany zegarem 1GHz jest dosyć potężną jednostką obliczeniową, a co za tym idzie, w trakcie pracy emituje spore ilości ciepła. W niektórych procesorach dochodzi do uszkodzenia termicznego i każdorazowe zagrzanie kończy się wyżej opisanym zresetowaniem urządzenia. W tym przypadku nie pomagają próby zmiany oprogramowania, czy poprawa chłodzenia Qualcomma. Czy istnieje sposób na naprawę? Istnieje.

Jedynym rozwiązaniem jest wymiana procesora na nowy. Proces ten jest skomplikowany, ale możliwy do wykonania. Wszystkie urządzenia, które przeszły u nas zabieg wymiany, mają już za sobą długie godziny bezawaryjnej pracy na wysokich obrotach. Dla ciekawskich prezentujemy małą galerię zdjęć wykonanych podczas naprawy HTC Trophy 7:

3 Komentarzy to HD2 Wymiana procesora QSD8250

 1. waldi pisze:

  mam podobne objawy z moim desire hd tzn od wczoraj ciagle sie resetuje
  czy wymiana procesora bedzie konieczna?

 2. waldi pisze:

  czy wymiana procesora powoduje utrate kontaktow?bardzo prosze o odpowiedz
  pozdrawiam
  bede dzsiaj dzwonil po 9ej w tej sprawie

 3. money with affiliate pisze:

  This really is interesting, That you are a very skilled digg. We’ve signed up with your rss and check forward to seeking really a person’s fantastic write-up. Additionally, We have contributed your web site during my myspace

Dodaj Komentarz

Powered by WordPress | Designed by: My Touch 4G